Charakterystyka rowerów crossowych

rowery crossowe

Poszukując idealnego dla siebie roweru przede wszystkim, powinno się określić dokładnie swoje oczekiwania wobec pojazdu.

Czym charakteryzują się rowery crossowe?

Decydując się na zakup roweru crossowego (sprawdź), należy być świadomym, że jest to rower służący do jazdy po drogach szutrowych i asfalcie, a co za tym idzie, nie będzie on się nadawał  np. do pokonywania przeszkód na wyboistych górskich ścieżkach. Są to idealne rowery dla osób, które lubią pokonywać większe ilości kilometrów, czerpiąc z tego jak największą przyjemność i nie potrzebują przy tym sprzętu do ścigania się na szosie czy jazdy terenowej. 

Rowery crossowe charakteryzują się przede wszystkim wygodą, sprawnością manewrowania oraz wytrzymałą konstrukcją. Te parametry sprawiają, że pojazdy te najlepiej sprawdzą się w jeździe po mieście czy leśnych dróżkach.

rowery crossowe

Opisywane jednoślady łączą cechy różnych typów rowerów sportowych. Przykładowo reakcyjność rowerów górskich czy trekkingowych łączą z lżejszą konstrukcją i większą szybkością charakterystyczną dla kolarzówek, co sprawia, że lepiej radzą sobie one na trasach asfaltowych. 

W co są wyposażone rowery crossowe?

Rowery crossowe często wyposażone są w amortyzator, który tłumi wstrząsy podczas jazdy po drobnych leśnych wybojach. Nie posiadają one jednak tak bogatego osprzętu, jak rowery turystyczne (bagażnika, sakw czy oświetlenia dynamo), ale mogą być przystosowane do montażu niektórych dodatkowych elementów wyposażenia.

Podsumowując, są to najbardziej uniwersalne pojazdy, które sprawdzą się u osób po prostu lubiących jazdę. 

Rowery