Co warto kupić do roweru?

Podczas kupowania roweru wiele osób przykłada bardzo dużą uwagę do jego wyposażenia w odpowiednie przerzutki, amortyzatory lub hamulce, zapominając jednak zupełnie o dodatkowych akcesoriach, które mogą wpłynąć w ogromnym stopniu na dwie najważniejsze sprawy podczas codziennej jazdy na rowerze, czyli na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jakie dodatki zatem warto posiadać i dokupić do świeżo nabytego roweru?

Kwestia bezpieczeństwa

Zdecydowanie najbardziej warto zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy. W tym celu każdy rowerzysta powinien wyposażyć się po pierwsze w kask rowerowy, a po drugie w odpowiednie oświetlenie. Właściwe lampki rowerowe pozwalają na zachowanie odpowiedniej widoczności, która pozwoli uniknąć wielu wypadków. Kaski rowerowe natomiast ochronią najważniejszą część ciała, czyli głowę, przed uszkodzeniem w przypadku upadku z roweru.

Kwestia dobrej zabawy

Jazda na rowerze to jednak nie tylko ciągłe zagrożenie i strach, ale też wiele zabawy. Z tego też powodu istnieją także takie akcesoria, które zamiast zwiększać bezpieczeństwo, pozwalają jeszcze bardziej poprawić przyjemność i radość z jazdy. Idealnie w tym celu sprawdzają się liczniki rowerowe, które nie tylko mierzą prędkość, z jaką rowerzysta się porusza, lecz także pozwalają monitorować cały przebieg trasy tzn. jej czas, odległość, przewyższenia, a nawet spalane kalorie. Dzięki temu możliwe jest nie tylko śledzenie i monitorowanie poczynionych na rowerze postępów, lecz także daje to szanse na zwiększenie swoich osiągów i poprawienie dzięki temu kondycji i formy fizycznej.

Comments are closed.