Czy warto jeździć rowerem do pracy?

Wiele osób każdego dnia zastanawia się nad tym, czy rower jest odpowiednim środkiem transportu do pracy. Jakie są konkretnie zalety, ale też i wady pokonywania każdego dnia drogi do pracy właśnie rowerem? Czy aby na pewno jest to dobry pomysł?

Najważniejsze zalety jeżdżenia rowerem do pracy

Co konkretnie powoduje, że tak wiele osób sięga po rowery (https://www.dobrerowery.pl/rowery) każdego dnia i jedzie nimi o własnych siłach do pracy? Przede wszystkim najważniejszym powodem takiego stanu rzeczy jest możliwość oszczędzenia kilkudziesięciu złotych każdego miesiąca. Nie tylko na benzynie do samochodu, lecz również i na biletach autobusowy. Co więcej, jeżdżenie na rowerze to samo zdrowie. Pokonując dwa razy dziennie odcinek do i z pracy, znacznie poprawia się swoją kondycję oraz stan zdrowia. Na koniec warto zauważyć, że taka jazda na rowerze do pracy to po prostu rewelacyjna zabawa, która spowoduje, że wstawanie rano, żeby iść do biura, stanie się znacznie przyjemniejszym doświadczeniem.

Czy taki pomysł ma jakieś wady?

Jak łatwo się jednak przekonać, jazda na rowerze w drodze do pracy nie zawsze jest czymś, o czym się marzy każdego dnia. Szczególnie negatywne chwile odczuwa się podczas zimy, gdy temperatura jest bardzo niska, a także podczas deszczu. W takich sytuacjach nawet najbardziej zagorzały rowerzysta może mieć problemy z wejściem na rower. Nie da się również ukryć, że często jazda na rowerze oznacza sporą ilość potu, co przypadku pracy w biurze, może być sporą niedogodnością.

Rowery