Czym charakteryzuje się rower damski?

0 Comments

Wiele osób sądzi, że rower damski i męski w zasadzie niczym się od siebie nie różnią, więc nie ma żadnej potrzeby przykładania do tego uwagi, podczas ich kupowania. Jest to rzecz jasna poważny błąd, ponieważ rower damski w wielu aspektach znacząco się od męskiego różni. Czym konkretnie?

Inna rama roweru

Wiele osób widząc rower damski, jest w stanie wskazać różnice w postaci nieco innej ramy. W założeniu bardziej pochylona górna belka ma ułatwiać wsiadanie i zsiadanie z niego kobietom w sukienka, co jest oczywiście prawdą, lecz to dopiero początek różnic, które się w nich znajdują. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że rama od roweru damskiego jest znacznie lżejsza, więc jazda na takim rowerze powinna być dla pań nieco wygodniejsza.

Różnica w siodełku i kierownicy

Uważny obserwator zauważy, że sama rama to pierwsza, choć nie najważniejsza różnica pomiędzy rowerami damskimi a męskimi. Bardzo różni się również siodełko w przypadku modelu damskiego, ponieważ jest on znacznie szersze. Spowodowane jest to większą miednicą u kobiet, co sprawia, że wygodniej się paniom siedzi na siodełkach nieco szerszych. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o kierownice, która jest kilka centymetrów węższa. Różnica ta wynika z różnic anatomicznych, jeśli chodzi o rozłożenie szerokości ramion w przypadku panów i pań. Dzięki węższej kierownicy jazda na rowerze damskim staje się dla kobiet bardziej komfortowa.