Jak wybrać rower?

tani rower nie musi być słaby

Poprawia kondycje fizyczną. Zmniejsza stres i napięcie wywołane codziennymi sprawami. Generuje oszczędności zarówno pod względem ekonomicznym, jak i czasowym. O czym mowa? Oczywiście o rowerze, który w nowoczesnym mieście pozwala na znacznie wygodniejsze życie.Jaki rower wybrać na pierwszy raz?

Czy tanie rowery to złe rowery?

Decydując się na zakup roweru z pewnością prędzej, czy później nasza uwaga skieruje się na ofertę tanich rowerów, które oferują różnego rodzaju sieci marketów. Są to rowery nawet 3-4-krotnie tańsze, niż w przypadku modeli od uznanych producentów. Czy są one warte zakupu?

Wszystko tak naprawdę zależy od przeznaczenia. Jeśli potrzebujemy rower na krótkie dystanse np. do dojazdu do pracy lub raz w tygodniu na leśną wycieczkę, to tanie rowery – https://www.zico-bike.pl/rowery jak najbardziej spełnią nasze oczekiwania. Jeśli jednak pokonywany dystans w ciągu tygodnia liczony będzie w setkach kilometrów, tanie rowery mogą okazać się zbyt delikatne i kruche.

Jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka, jeśli nie kilkanaście różnego rodzaju modeli i rodzajów rowerów. Część z góry można wykreślić z listy, ponieważ z góry założyć można, że amatorskiego rowerzystę raczej nie interesują np rowery do zjazdów górskich.
Do miasta polecane są rowery szosowe, trekingowe oraz wciąż niezwykle popularne MTB, czyli swojskie górale. To, który z nich wybrać, najlepiej podyktować drogami po których będziemy głównie jeździli. Jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie po równiutkich drogach rowerowych i zahaczać o ruch uliczny z samochodami, rower szosowy będzie doskonałym wyborem. Jeśli jednak czekają nas fragmenty piaszczyste lub o bardzo kiepskiej jakości nawierzchni, bardziej spiszą się na nich rowery górskie lub trekingowe. Ponadto rower trekkingowy jest doskonały do dłuższych wyprał za miasto.

Comments are closed.