Jak wybrać siodełko rowerowe?

Jeśli ktoś jeździ na rowerze jedynie do pracy, to może nawet nie poczuć, że posiada słabej jakości siodełko rowerowe. Jeśli jednak dla kogoś rower to pasja i sposób na życie, odpowiednio dobrane siodełko to sprawa niezwykle poważna, a to oznacza konieczność posiadania umiejętności wybierania właściwego jego rodzaju. W jaki sposób to zrobić?

Podstawowe parametry

Jeśli chce się poprawnie wybrać siodełko do roweru (https://www.dobrerowery.pl/siodelka-rowerowe), trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego podstawowe parametry, które wpływają na jego kształt. Jaki to zatem są parametry? Podczas wybierania rowerowego siodełka trzeba pamiętać o poprawnym określeniu jego szerokości oraz długości. Nie można także pominąć grubości siodełka, co jak się okazuje, jest sprawą bardzo ważną. Wiele osób mylnie wybiera model gruby, sądząc, że będzie miękki i wygodny. To jednak właśnie ten model odcina krew od krocza, co później skutkuje drętwieniem tej części ciała i jej bólem.

Wybór pod kątem roweru

Podczas wybierania siodełka do roweru nie można także pominąć tego, że powinno się je dobierać pod konkretny typ posiadanego roweru. Inne siodełko będzie musiało być zastosowane w przypadku roweru szosowego, a inne, gdy posiada się rower MTB. Oczywiście różnice te nie są tak ważne, jeśli jeździ się na rowerze jedynie okazjonalnie, ponieważ w takim wypadku praktycznie każde siodełko będzie dobrym wyborem, lecz jeśli pokonuje się dłuższe trasy, jest to niezwykle ważne.

Części rowerowe