Jakie stopki i siodełko powinny posiadać rowery holenderskie?

W Polsce rowery holenderskie zdobywają coraz większą popularność, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. W sklepach rowerowych wybór jest bardzo szeroki, dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Na komfort jazdy duży wpływ mają stopki i wygodne siodełko.

Jakie stopki wybrać?

W rowerach holenderskich https://www.goride.pl/holenderki można wyróżnić trzy główne rodzaje stopek. Pierwszym rozwiązaniem są stopki jednostronne. Rower postawiony na tego typu stopce będzie przechylony w jedną stronę.

Drugim rozwiązaniem jest zdecydowanie stabilniejsza stopka motocyklowa. Trzecim modelem jest specjalna stopka zespolona bezpośrednio z bagażnikiem. Stopki tego typu co prawda zapewniają największą stabilność, ale wymagają one specjalnej konstrukcji ramy.

Jakie siodełko wybrać?

Dostępne w sprzedaży rowery holenderskie wyróżniają się siodełkami o dość sporej powierzchni. Producenci zaprojektowali siodełka w taki sposób, aby jazda była jak najbardziej relaksująca i komfortowa. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przetestować siodełko przed jego zakupem.

Każdy rowerzysta ma nieco inną budowę ciała i preferencje w kwestii najlepszego siodełka każdy ma nieco inne.

Uważać należy przede wszystkim na siodełka wykonane z popularnej pianki. Ich największym minusem jest to, że nie absorbują wstrząsów. Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się siodełka wykonane ze skóry.

Nowością na rynku są rowery holenderskie z siodełkiem wykonanym z żelu. Ich dużym atutem jest to, że doskonale amortyzują wstrząsy.

Rowery