Jakie zabezpieczeni roweru wybrać?

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak łatwo na mieście stracić swój rower za sprawą tego, jak jest on bardzo łatwy i szybki do ukradzenia. Z tego powodu nie brakuje codziennie amatorów cudzej własności w postaci właśnie dwóch kółek. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby taką kradzież albo uniemożliwić, albo przynajmniej najbardziej jak się da utrudnić. Na jakie zatem zabezpieczenie roweru powinno się zdecydować.

Linka zabezpieczająca

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na to, aby zabezpieczyć rower przed kradzieżą, jest używanie do tego celu stalowej linki. Jej zalety jednak nie są zbyt okazałe. Zaliczyć do nich można niską cenę, dużą dostępność oraz łatwość montażu. Niestety wprawny złodziej taką linkę po prostu szybko przetnie i w ciągu zaledwie kilku sekund pozbawi rowerzystę jego roweru.

Łańcuch zabezpieczający

Jeśli szuka się nieco solidniejszego zabezpieczenia roweru, zdecydowanie poleca się zainteresować łańcuchami zabezpieczającymi. Stanowią one solidną konstrukcję, która na pewno utrudni złodziejowi pozbawienie kogoś roweru. Są dosyć lekkie, łatwe w transporcie oraz rzecz jasna są stosunkowo solidne. Niestety nie stanowią bariery nie do pokonania.

Najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe

Jeśli jednak chce się zabezpieczyć posiadany rower możliwie najlepiej, jak się da, poleca się korzystanie z tzw. zabezpieczenia U-LOCK. To specjalnie wygięty i zabezpieczony zamkiem stalowy pręt, który z całą pewności nie podda się nawet cięciu go piłą tarczową. Niestety jest dosyć ciężki i nieporęczny, dlatego codzienne wożenie go ze sobą może stanowić wyzwanie.

Comments are closed.