Koła do roweru

0 Comments

Rowery podzielić można na wiele gatunków i szczególnie w obecnych czasach jest ich naprawdę wiele. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w sklepach nabyć można było głównie rower górski i miejski i te dwa rodzaje były najbardziej popularne. Obecnie jednak jazda na rowerze stała się także dla wielu osób szansą na zarobek i poprzez wyczynowe uprawianie tego widowiskowego sportu można stać się naprawdę sławnym. Tak zwany downhill czyli jazda w dół po bardzo ciężkim i często leśnym terenie to sport dla prawdziwych twardzieli.

Koła rowerowe

Rowery, które posiadają w swojej kolekcji zawodowcy są naprawdę z najwyższej półki i koła rowerowe w tych modelach muszą być bardzo wytrzymałe. Ogromna prędkość i siła z jaką zawodnicy uderzają w ziemię po skoku z rampy bądź skały jest tak duża, że zwykły i tani rower na pewno by tego nie wytrzymał. Rama w profesjonalnym rowerze do zjazdów z gór wykonana jest bardzo często z karbonu bądź innych mocnych tworzyw, dlatego też rowery MTB są niesamowicie drogie, ale za to bardzo trwałe.

Rowery elektryczne

Zupełnie innym rodzajem rowerów od tych przystosowanych do zjazdów są rowery elektryczne. Są one bardziej przeznaczone dla tych, którzy lubią wybierać się w dalekie trasy i chcą mieć pewność, że z pomocą popularnie nazywanego elektryka będą mogli wrócić do domu na czas. Na rynku jest jeszcze wiele rodzajów rowerów i praktycznie każdy niezależnie od zainteresowań, płci i wieku powinien znaleźć dla siebie idealny rower, który będzie służył nawet przez kilkanaście lat.