Kupujemy spodnie rowerowe

Jazda na rowerze to fantastyczny sport oraz możliwość spędzenia w miły sposób czasu. Co jednak bardzo ważne, żeby móc robić to bezpiecznie i wygodnie, trzeba się wyposażyć w odpowiedni strój. O ile nikt nie ma zupełnie problemu z tym, aby poprawnie wybrać koszulkę na rower, ponieważ świadomość o jej cechach jest doskonała, to już jednak spodnie rowerowe dla wielu rowerzystów pozostają wielką tajemnicą.

Obcisłe czy luźne?

Zdecydowanie najważniejszym pytaniem, które jest zadawane podczas kupowania spodni rowerowych, jest to, czy mają one być obcisłe, jak u zawodowców, czy też może jednak luźne, jak te noszone na co dzień. Sprawdzone na rynku https://www.goride.pl/dlugie-spodnie-rowerowe-mtb to takie spodnie, które nadają się do każdego rodzaju podróży.

Odpowiedź jest prostsza, niż może się wydawać, ponieważ choć spodnie luźne mogą powodować podwiewanie ich i utratę stabilności jazdy, to jednak w przypadku osób jeżdżących rekreacyjnie lub też tylko do pracy, będą one znacznie lepszym wyborem.

spodnie rowerowe

W przypadku modelu obcisłego lepiej pozostawić go zawodowcom i sportowcom, którzy faktycznie wykorzystają ich potencjał.

Z poduszką czy bez?

Równie ważną sprawą w przypadku spodni rowerowych jest to, czy mają one posiadać wypełnienie na pośladkach, czy też lepiej wybrać modeli bez tego dodatku.

Żeby móc poprawnie odpowiedzieć i zdecydować o tym zagadnieniu, najpierw trzeba dowiedzieć się, po co takie wypełnienie jest w ogóle stosowane. Jest to nic innego, jak tylko dodatkowa amortyzacja dla rowerzysty. Podczas jazdy na długich dystansach, twarde siodełko potrafi dać o sobie znać podczas wielogodzinnej jazdy.

Z tego też powodu, jeśli jeździ się na krótkich odcinkach, taki dodatek będzie po prostu zbędny.

Rowery