Licznik rowerowy- czy warto go mieć?

Liczniki rowerowe są chętnie wybieranymi gadżetami do roweru. Korzystają z nich zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Taki sprzęt przydaje się zawodowym kolarzom oraz tym jeżdżącym na rowerze rekreacyjnie.

Liczniki rowerowe- w jaki sposób działają?

Podstawową funkcją licznika rowerowego https://www.goride.pl/liczniki-rowerowe jest oczywiście mierzenie danej prędkości. Takie urządzenia mają oprócz tego inne przydatne opcje. Liczniki rowerowe mierzą czas przejazdu i ukazują rowerzyście to, jaka odległość pokonał w danym czasie, ponadto dzielą dystans na fragmenty, dzięki czemu lepiej zapoznać się z całym przebiegiem treningu.

Zaawansowane produkty mają wbudowany GPS wskazujący aktualną pozycję albo przewyższenia terenu. Nowoczesne modele z wieloma funkcjami są propozycją zwłaszcza dla osób zajmujących się zawodowym kolarstwem.

Czy warto mieć licznik rowerowy?

Starsze modele liczników potrafiły jedynie mierzyć aktualną prędkość czy też czas, w którym trasa została przejechana. Nowoczesne urządzenia mają o wiele więcej funkcji i są bardziej zaawansowane techniczne. Moduł GPS jest bardzo praktycznym elementem ich wyposażenia, gdyż dzięki niemu, rowerzysta wie, w jakiej pozycji na mapie się znajduje. Za jego pomocą można dokonać bardziej precyzyjny pomiar przebytej odległości i pokonanych przewyższeń.

Umożliwia to zaawansowany pomiar, opierający się na dzieleniu poszczególnych odcinków trasy na niewielkie obszary i analizowanie ich pod kątem czasu oraz szybkości. Innowacyjne liczniki rowerowe mają wiele zalet. To sprzęty odznaczające się dużą dokładnością i dające wiele możliwości.

Co ważne, wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw, odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Nie uszkodzą się również podczas ekstremalnej jazdy, ich konstrukcja niezostanie naruszona przez drgania i wibracje. Pomimo tego, że mają wiele zalet, to jednak nie przydadzą się każdemu rowerzyście. W przypadku rekreacyjnej jazdy do pracy czy szkoły bardziej skomplikowane modele nie okażą przydatne. Liczniki rowerowe będą dobrym rozwiązaniem dla zarodowych kolarzy i tych często jeżdżących na rowerze.

Akcesoria Rowerowe