Najlepszy rower do miasta

Rower staje się powoli jednym z najpopularniejszych środków transportu w mieście. Jest tani, szybki, nie stoi w korkach, a przy tym jest zdrowy i ekologiczny. Problem z miejskim rowerem jest tylko taki, że mało kto wie, jaki model konkretnie powinno się do takich zastosowań wybrać.

Jaki powinien być miejski rower?

Jaki jednak konkretnie powinno się posiadać rower, który będzie wykorzystywany w mieście? Przede wszystkim powinien on być szybki i zwrotny. Prędkość i możliwość szybkiego przyśpieszania będzie bardzo wygodna, ponieważ miasto to miejsce, gdzie istnieje duża ilość świateł, a co za tym idzie, stałe zwalnianie i przyspieszanie będzie częstym zjawiskiem.
Inną bardzo ważną sprawą jest wyposażenie roweru w naprawdę dobre hamulce i amortyzatory. Miejskie ścieżki rowerowe nie grzeszą perfekcyjną jakością, a to sprawia, że posiadają liczne wyboje i koleiny, jak i wchodzących na nie pieszych, co będzie codzienną przeszkodą.

Jaki rower wybrać?

Czy jest jakiś model roweru na rynku, który idealnie pasuje do powyższego opisu? Jak się okazuje tak i jest nim rower trekkingowy. Jest to rower będący połączeniem modelu szosowego z MTB. Z tego pierwszego posiada naprawdę duże i cienkie koła, zapewniające dobre i skuteczne przyspieszenie, natomiast z modelu drugiego skuteczne hamulce oraz bardzo wygodne amortyzatory. Jeśli dodać do tego fabrycznie zamontowane oświetlenie, błotniki, a także bagażnik, uzyskuje się rower niezwykle uniwersalny, który doskonale sprawdzi się w miejskich warunkach, a dodatkowo będzie mógł być z powodzeniem wykorzystywany również na nieco dalszych pozamiejskich wyprawach.

Rowery