Nowoczesne liczniki rowerowe, z którymi jazda to przyjemność!

Liczniki rowerowe

Jazda na rowerze to w ostatnich latach nie tylko rozrywka rodzinna i miłe spędzanie czasu. Jest to także forma sportu, który uprawia wiele osób, choć niezawodowo. Jednak każdy wyjazd musi być zarejestrowany i sprawdzony, a do tego służą liczniki rowerowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając licznik rowerowy?


Liczniki rowerowe to nie tylko przydatne gadżety, ale także urządzenie, które monitoruje dokładnie każdy trening. Wybierając licznik należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość. A jakość może zagwarantować jedynie dobry producent. Licznik to także ilość funkcji, jakie są wbudowane. Od ilości funkcji zależy także cena. Dla osób, które jeżdżą zawodowo, polecane są liczniki w wyższej półki, które mają wiele przydatnych funkcji wspomagających zaplanowanie treningu. Ciekawe modele w atrakcyjnych cenach można znaleźć tutaj.

Liczniki rowerowe

Najważniejsze funkcje w licznikach rowerowych


Podstawowe liczniki mierzą dystans, czas, prędkość aktualną, średnią oraz całkowitą. Licznik posiada także wbudowany stoper, zegar i timer. Bardziej zaawansowane produkty posiadają funkcje, z których na pewno korzystać będą rowerzyści jeżdżący regularnie i zawodowo. Jakie to parametry?
– kadencja – czyli ilość obrotów korbą w danym czasie
– dwa rozmiary koła – funkcja dla posiadaczy dwóch rowerów
– łączność bezprzewodowa – licznik nie posiada kabli
– wysokościomierz
– pulsometr
– programowany wyświetlacz

Akcesoria Rowerowe