Rower górski czy trekkingowy?

Rower to wspaniałe narzędzie dnia codziennego, które ułatwia nie tylko przemieszczanie się np. do pracy, lecz także do rekreacyjnego spędzania wolnego czasu. Powstaje jednak pytanie, który model i typ roweru kupić? Trekingowy czy górski?

Charakterystyka modelu górskiego

Jeśli by chcieć kierować się popularnością i modą, zdecydowanie powinno się wybrać model górski. Jest on popularny ze względu na ogromną dostępność, a także uniwersalność. Nie straszne mu bowiem będą ani trudne warunki drogowe, ani duże krawężniki, czy też kostka zamiast asfaltu na drodze rowerowej. Niestety taki model pozbawiony jest błotników rowerowych, co często powoduje ogromne problemy w codziennym użytkowaniu roweru.

Charakterystyka modelu trekkingowego

Rower trekingowy, który jest inaczej nazywany rowerem turystycznym, fabrycznie wyposażony jest we wszystko to, co przydać się może w długiej poza miejskiej podróży. Posiada zatem nie tylko błotniki rowerowe, lecz również oświetlenie, a nawet bagażnik. Dodatkowo dzięki ramie wymuszającej wyprostowaną pozycje, jest to rower znacznie mniej męczący podczas jazdy na nim.

Co wybrać?

Powstaje zatem pytanie, który model wybrać? Warto pamiętać, że takie dodatki jak oświetlenie czy też błotnik rowerowy, można całkiem tanio dokupić samodzielnie, więc ich brak nie powinien być problemem. Na korzyść jednak roweru trekkingowego szale przechyla to, jak ukształtowana jest jego rama. Dzięki wyprostowanej pozycji jest to rower po prostu wygodniejszy na co dzień. Pochylony do przodu rower górski może być nieco zbyt męczący na codzienne podróże do pracy.

Comments are closed.