Skuteczne zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

0 Comments

Kradzieże rowerów niestety wciąż zdarzają się dość często. Ważne jest zatem, aby rower zawsze odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. Warto jest zatem wiedzieć jak to zrobić.

Pozostawienie roweru
Podczas jazdy może zdarzyć się sytuacja, kiedy na kilka chwil musi zostawić rower. Ważne jest, aby wybierać do tego odpowiednie miejsce. Przede wszystkim musi być to miejsce, gdzie możliwe jest przykucie roweru. Dobrze jeśli jest to również miejsce publiczne, czyli takie, gdzie przechodzi duża liczba osób. To może odstraszyć potencjalnego złodzieja. Istotne jest także to gdzie rower jest przechowywany, kiedy na nim nie jeździmy. Niedopuszczalne jest pozostawienie roweru na klatce schodowej czy przed domem. To tylko zaproszenie dla złodzieja. Niezależnie od tego czy posiada się renomowane rowery Kross (https://www.dobrerowery.pl/rowery/0,kross) czy rowery starsze, może nawet uszkodzone. Rowery zawsze powinny być przechowywane w dobrze zamkniętym i zabezpieczonym miejscu. Przykładem może być piwnica lub garaż.

Zapięcie do roweru
Pozostawiając rower zawsze należy go przypiąć. Jednak pamiętać należy, że zapięcie zapięciu nie równo. To akcesorium do roweru, na którym nie powinno się oszczędzać. Zapięcie powinno być naprawdę wysokiej jakości. Tylko takie trudno jest sforsować. Samo zapięcie to jednak nie wszystko. Ważne jest także do czego rower jest zapięty. Powinien być to solidny element. Taki, który ciężko byłoby zniszczyć, a tym samym ukraść rower.